bańki mydlane

Dzieci uwielbiają być w ruchu i są bardzo ciekawe otaczającego je świata, ale stosunkowo szybko też się nudzą. Ile to razy rodzic słyszy klasyczne „Nudzi mi się” od swojej pociechy, chociaż dom wręcz zalany jest przeróżnymi zabawkami. Nowy pluszak czy też inny gadżet jest zawsze mile widziany przez dziecko, ale najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na kreatywną zabawę. Jak zatem urozmaicić zabawę z dzieckiem?

Bańki mydlane sposobem na świetną zabawę na świeżym powietrzu

Wybranie się na plac zabaw jest świetnym pomysłem, jednakże wraz z upływem czasu przestaje być on wystarczający i dziecko zaczyna się nudzić. Co zatem zrobić, gdy brakuje pomysłu na zajęcie? Najprostszym i najszybszym sposobem na przepędzenie nudy jest puszczanie baniek mydlanych. Można to robić praktycznie wszędzie – zarówno na własnym podwórku, jak i na placu zabaw, w parku, na spacerze czy chociażby w pomieszczeniu. Bańki mydlane są uwielbiane przez dzieci niezależenie od ich wieku, szczególnie jeśli chodzi o te ogromne. Oprócz puszczania małych baniek można bowiem stworzyć takie w wydaniu XXL. Wystarczy hula hop, płyn do puszczania baniek oraz duża miska/basenik. Wówczas dziecko może znaleźć się w środku bańki, co z pewnością będzie dla niego ekscytującym przeżyciem i sprawi mu ogromną radość.

bańki mydlane

Daj dziecku kolorową kredę

Każdy rodzic dobrze wie, że dzieci uwielbiają wręcz malować. Zamiast kolorowanek i kredek, można wręczyć dziecku kreatywną kredę. Za ich pomocą dziecko może namalować, co tylko przejdzie mu do głowy, czyli wykazać się swoją kreatywnością. Jako, że kreda jest zmywalna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić chodniki kolorowymi obrazkami. Do świetnej zabawy wystarczy zatem pomysł i kreda.

Błotna zabawa

Zabawy w piaskownicy są niezwykle fascynujące, ale znacznie lepszą frajdą będzie zabawa z błotem. Mokry piasek idealnie nadaje się do zabawy w ogrodnika czy też kucharza. Może posłużyć jako ciasto na babeczki, surowiec do stworzenia idealnego zamku czy też jako ziemia do sadzenia roślin.

Czas na wodną wojnę

Ile to razy w kreskówkach można zobaczyć, jak postacie rzucają się bańkami z wodą? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci również mgły czerpać z tego przyjemność. Takie wodne bomby z baloników wypełnionych wodą świetnie sprawdzą się podczas upalnych dni. Będzie to dobra zabawa i jednocześnie sposób na schłodzenia organizmu.

Jak jeszcze można kreatywnie zająć dziecko?

Pomysłów na dobrą zabawę jest tak naprawdę cała masa. Można razem z dzieckiem zbudować domki z kartonu, zrobić pokaz mody pluszakom, zagrać na instrumentach przygotowanych z domowych utensyliów, puszczać latawce, nadmuchać i udekorować balony, wykonać biżuterię z jadalnych surowców, zrobić wspólnie sałatkę z ulubionych owoców, stworzyć pacynki czy też fortece z kubeczków plastikowych.