prezent na komunię

Pierwsza komunia to bardzo ważny dzień dla dziecka wychowywanego w wierze. Przyjmując drugi sakrament, wstępuje ono w pierwszy świadomy kontakt z Chrystusem. To także dzień ważny dla najmłodszego z powodu utartego zwyczaju otrzymywania prezentów. Jakie są top 5 prezentów komunijnych?

Ile kosztuje komunia?

Komunia to dzień, który wielu najmłodszych wiąże się otrzymywaniem prezentów. Dla dorosłych oznacza on jednak wydatki. Analizując ile kosztuje komunia rodziców, należy wziąć pod uwagę zakup podarunku oraz koszty organizacji i zakupu sukienki lub garnituru. Najtańszą formą organizacji przyjęcia po uroczystości kościelnej jest zaproszenie gości do domu. W przypadku coraz bardziej popularnych ostatnio imprez w restauracji, trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 110 zł za osobę. Na prezent i ubiór trzeba będzie wydać po ok. kilkaset złotych, w zależności od wyboru.

Prezenty

Największy obowiązek prezentowy ciąży na rodzicach chrzestnych. To oni są zwyczajowo zobligowani do podarowania tzw. najlepszego prezentu. W dzisiejszych czasach wybór nie jest łatwy. Dawniej, do standardowego pakietu należały zegarek lub rower. Obecnie, wymagania dzieci są znacznie wyższe, a czasami nawet popadają w skrajności. Elektronika to zawsze dobry pomysł na prezent. Laptop czy tablet na komunię na pewno przypadnie dziecku do gustu. Urządzenia te należą do najczęściej wybieranych prezentów na komunię. Służą i nauce i rozrywce. W ostatnich latach bardzo popularna stała się elektroniczna deskorolka, gadżet kosztowny, ale bardzo pożądany przez najmłodszych. Drony to kolejny stały repertuar komunijnych prezentów ostatnich lat. Na rynku istnieją różne rodzaje, które można nabyć w rozmaitych przedziałach cenowych. Kolejnym top prezentem jest aparat fotograficzny wysokiej jakości. Wydaje się to rozsądnym wyborem wśród drogich prezentów. Wykonywanie zdjęć utrwala wspomnienia, ale przede wszystkim uczy spostrzegawczości, kształtuje wyobraźnię, a także może stać się źródłem dochodu w przyszłości, jeśli okaże się, że obdarowany wykazuje zmysł artystyczny. Piątą pozycję zajmuje konsola do gier.

To lista prezentów, na które najbardziej oczekują dzieci. Nie ma co się oszukiwać, dla większości dzieci komunia to przede wszystkim dzień prezentów. Warto jednak pamiętać, że jest to przeżycie duchowe i pomyśleć o pamiątce o charakterze religijnym, jak złoty łańcuszek z krzyżem itp.