kredyt na samochód

Zakup nowego auta to spora inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Mimo że na rynku są dostępne tanie pojazdy używane, to często ich stan pozostawia wiele do życzenia. Z troski o bezpieczeństwo i komfort jazdy, warto więc dołożyć trochę pieniędzy, aby kupić niezawodne auto ze sprawdzonego źródła. Pomoże Ci w tym kredyt samochodowy udzielany na uproszczonych zasadach.

Czym jest kredyt na samochód?

Na rynku dostępnych jest wiele form finansowania, z których można pozyskać dodatkowe środki na określony cel. Zaliczają się do nich kredyty samochodowe oferowane przez banki, z których mogą skorzystać osoby prywatne. Są to produkty przyznawane na uproszczonych zasadach oraz jasno sprecyzowanych warunkach kredytowania. Najważniejszą cechą kredytu na samochód jest to, że stanowi on zobowiązanie celowe, czyli musi być w całości przeznaczony na zakup pojazdu.

Kredyt samochodowy dla osób prywatnych – jaki wybrać?

W obecnych czasach posiadanie własnego auta jest niemalże koniecznością. Oprócz tego, że jest to najwygodniejszy sposób podróżowania, to umożliwia dojazd do pracy czy pełnienie codziennych obowiązków. Z tego względu kredyty samochodowe stanowią standardowe produkty w ofercie większości banków i nie ma problemu z ich dostępnością. Różnią się one od siebie parametrami, dlatego przed złożeniem wniosku, należy prześledzić szczegóły umowy. Dobry kredyt na samochód to taki, który będzie oferował:

  • możliwość sfinansowania 100% kosztów zakupu auta,
  • uproszczone formalności bez konieczności wpłaty wkładu własnego,
  • jasne warunki kredytowania,
  • atrakcyjne oprocentowanie i brak ukrytych kosztów,
  • elastycznie skonstruowaną tabelę spłat i okres kredytowania.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy bank nie oferuje dodatkowych korzyści dla swoich klientów. Najczęściej są to niższe koszty oprocentowania lub możliwość skorzystania z dodatkowych usług podczas całego okresu kredytowania.

Kredyt na samochód – gdzie znaleźć najlepszy?

Na rynku funkcjonuje wiele firm pozabankowych, które proponują pożyczki na uproszczonych zasadach. Wiążą się z nimi wysokie prowizje i opłaty, a także ogromne kary za minimalne opóźnienie w spłacie. O takie dofinansowanie warto więc się postarać w sprawdzonych instytucjach takich jak Bank Spółdzielczy. Oprócz przejrzystych warunków współpracy oferuje on atrakcyjne koszty kredytów samochodowych, dla których RRSO wynosi tylko 5,05%. Ponadto klienci, którzy skorzystają z oferty ubezpieczenia, mogą liczyć na znacznie niższą prowizję, co znacznie obniży całkowity koszt spłaty.