Jak gotować dietetycznie – zdrowe przepisy na thermomix

Każdy posiadacz thermomixa zastanawia się, czy istnieją zdrowe przepisy na to urządzenie. Rozpoczynając przygodę z dietą oraz zdrowym stylem życia zastanawialiście się z pewnością czy kiedykolwiek jeszcze zjecie normalny tradycyjny obiad. Otóż dla takich osób istnieje doskonałe rozwiązanie. Thermomix to ciekawe urządzenie, w którym bez trudu można zrobić praktycznie każde danie. I nie musi być ono tylko z mąki i śmietany… Duża baza przepisów na thermomix sprawia, że bez trudu można dopasować te najbardziej odpowiednie dla naszej diety.

Zdrowe przepisy na thermomix

Wiele osób posiada różnorodne problemy z alergenami, z tego względu warto wybierać przepisy na thermomix bez glutenu. W dużej bazie znajdują się dania wegetariańskie oraz wegańskie. Są one podzielone na główne kategorie takie jak śniadania, obiady, desery, przekąski, kolacje, a nawet święta. Dzięki takiemu podziałowi, bez trudu można skomponować dzienny jadłospis, który będzie korelował z naszą dietą. Warto na przykład skosztować jaglanych batonów z migdałami czy też wykonać brownie z mąką z ciecierzycy i sosem z marakui. Mnogość smacznych dań może przysporzyć o zawrót głowy. Szczególnie polecany na thermomix przepis to zupa jarzynowa z fasolą i pęczakiem, niemniej jednak warto również przyrządzić razowe krakersy orkiszowe z parmezanem i słonecznikiem.

Dieta thermomix

W każdej diecie posiłki są zazwyczaj odpowiednio zbilansowane. Z tego względu warto wybierać specjalnie przygotowane przepisy na thermomix, które w pełni pokryją nasze zapotrzebowanie, a w dodatku będą smaczne oraz sycące. A co jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z thermomixem? Przygotowaliśmy kilka potraw i zupełnie nam nie wyszły? Nie należy się martwić, zanim „wyczujemy” thermomix minie trochę czasu. Niemniej jednak kiedy już będziemy wiedzieli jak doprawić dany przepis, aby był doskonały, to gotowanie z thermomixem okaże się, być czystą przyjemnością!

Zdrowy przepis na thermomix – zmień mąkę

Najczęściej stosowana w kuchni, jak również i w gotowaniu z thermomixem mąka to oczywiście odmiana pszenna. Jest ogólnodostępna i najbardziej sprawdzona w gotowaniu oraz neutralna w smaku. Niestety jest również pozbawiona licznych składników odżywczych. Z tego względu warto zamienić ją na mąkę pełnoziarnistą bogatą w składniki mineralne oraz błonnik. Gotując z thermomixem, należy postępować ostrożnie z mąką. Niektórych odmian będziemy potrzebowali więcej a innych mniej, warto więc dodawać „nową” mąkę na oko, stopniowo aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji.