Sport

Poznajmy bliżej kapsułki do kawy Nespresso

Oprócz tak bardzo popularnej kawy ziarnistej oraz mielonej coraz częściej zaczynamy sięgać po kapsułki Nespresso. Rosnąca sympatia do kapsułkowej kawy spowodowana jest prostotą wykonania różnorodnych napojów kawowych w krótkim czasie i to bez większych umiejętności baristycznych. Kawy Nespresso różnią się od popularnych kaw tym, że do ich wykonania niezbędny jest specjalny ekspres, który jest w stanie wydobyć z kapsułki to, co najlepsze. Kawa w kapsułkach to nie tylko wygoda, ale również i smak oraz niepowtarzalny aromat.

Jak przygotować kawę za pomocą kapsułek?

Jak może nie każdy wie, przygotowanie napoju z kapsułki Nespresso jest bardzo proste. Po uruchomieniu ekspresu należy umieścić w nim kapsułkę z odpowiednim rodzajem kawy oraz podstawić filiżankę. Gdy już wszystko przygotowane wystarczy nacisnąć przycisk i nasz kubek napełni się aromatycznym napojem. W tak małej kapsułce mieści się cały aromat i kwintesencja kawy uwalniane w momencie przepuszczenia przez nią wody o odpowiedniej temperaturze. Parzona w ten sposób kawa jest oszczędnością czasu, z tego względu ekspresy Nespresso doskonale sprawdzają się w wielu firmach, jak również i domowych pieleszach.

Co zawierają kapsułki Nespresso?

W malutkiej kapsułce znajdują się kawy pochodzące z Meksyku, Brazylii, Tanzanii czy też Gwatemali i Indii w ilości 5,5 g każda. Oczywiście są to kawy specjalnie wyselekcjonowane i mielone. Co więcej, same kapsułki są biodegradowalne, przez co puste opakowania nie zanieczyszczają środowiska. Cały sekret smaku kawy w kapsułkach Nespresso tkwi w ekstrakcji pod wysokim ciśnieniem 19 barów, której zadaniem jest uwolnienie świeżego aromatu mieszanki kawowej. Warto również wspomnieć, że wszystkie kawy Nespresso tworzą znakomite zestawienie z mlekiem. Nawet te najbardziej delikatne odmiany nabierają charakteru i zaskakującego smaku w połączeniu z pianką, śmietanką bądź zwykłym mlekiem.

Ile znajduje się kofeiny w kawach Nespresso?

Liczne badania naukowe wskazują, że spożywanie średnio 300-400 mg kofeiny dziennie dla zdrowej osoby nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia. Taka ilość w przeliczeniu na filiżanki wynosi około 4-5 kaw Nespresso dziennie. Niemniej jednak dla kobiet w ciąży zaleca się spożycie około 200-300 mg kofeiny, czyli od 3 do 4 filiżanek kawy Nespresso dziennie.
Pamiętajmy, że Spośród wielu odmian kawy Nespresso warto potestować każdą. Tylko w ten sposób znajdziemy tę najbardziej odpowiednią dla naszego podniebienia.

Leave a Comment