loteria

Od lat prowadzisz biznes, który, z niewiadomych przyczyn, w ostatnim czasie zaczął przynosić straty? To znak, że Twoje działania marketingowe są prowadzone niepoprawnie, a konkurencja nie śpi. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie kilku prostych działań reklamowych, które przywrócą Twojemu przedsiębiorstwu dawny blask.
Coraz częściej tworzy się tzw. loterie promocyjne, czyli gry, w których konsument bierze udział całkowicie za darmo, dodatkowo mając zagwarantowane intratne nagrody w przypadku zwycięstwa.
Jak wprowadzić ów loterie w życie? Dowiedzmy się!

Loterie promocyjne – formalności

Przeprowadzenie tego typu gry hazardowej to nie lada wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Głównym i zarazem najważniejszym krokiem, który musimy podjąć to uzyskanie zgody na jej realizację. Cierpliwie poczekajmy na decyzję, to od Izby Celnej zależy powodzenie naszego projektu, a, w przypadku odmowy, możemy stracić wszystkie zainwestowane dotąd środki. Nie zapomnijmy też o wniesieniu opłaty za wydanie zezwolenia – wynosi ona 10% wartości puli nagród. Gdy dopełnimy wszelkich formalności oraz otrzymamy pozytywną odpowiedź zwrotną, możemy przejść do działania.

Jak stworzyć wartą uwagi loterię promocyjną?

Jeżeli robimy to pierwszy raz, warto sięgnąć po pomoc do odpowiednich fachowców, którzy, bazując na historii naszej firmy, podpowiedzą jaki rodzaj loterii będzie najodpowiedniejszy. Następnie należy stworzyć regulamin, składający się z kilku bądź kilkunastu punktów – pamiętajmy, że musi on zawierać informację o przetwarzaniu danych osobowych, ustawę o podatku dochodowym oraz wszelkiego rodzaju inne ustawy nawiązujące do gier losowych. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, pytajmy specjalistów! Oni są z nami po to, aby cały proces przebiegł sprawnie oraz bez komplikacji.

Wraz z ich pomocą, powinniśmy stworzyć finalny zarys akcji promocyjnej, w którym zawrzemy:
a) na czym będzie polegała loteria promocyjna
b) kto będzie mógł wziąć w niej udział
c) okres jej trwania
d) sposób komunikacji z laureatami
e) pulę nagród oraz warunki jej przekazania
Po spełnieniu wszystkich powyższych kryteriów, możemy wprowadzić naszą loterię w życie i z uwagą obserwować jej efekty.

Loteria promocyjna a konkurs – podobieństwa i różnice

W przypadku konkursu proces jest znacznie mniej skomplikowany. Nie są wymagane żadne zgody oraz dokumenty. Laureat wybierany jest przez jury (bądź samego organizatora), a nie drogą losową, jak w przypadku loterii. Obie te formy podlegają jednak opodatkowaniu. W przypadku loterii, w której do wygrania są pieniądze, potrącane jest 10%, natomiast gdy za zwycięstwo otrzymujemy nagrodę rzeczową, to sami musimy wpłacić na rzecz organizatora podatek w wysokości 10% wartości przedmiotu. Konkurs również opodatkowany jest 10% podatkiem ryczałtowym, który musi uiścić organizator – chyba że laureatem jest przedsiębiorca.
Jesteś zainteresowany stworzeniem loterii promocyjnej w swoim przedsiębiorstwie? Zapraszamy na https://www.motivationdirect.pl/oferta/loterie-i-konkursy, gdzie znajdziesz szczegółowy mechanizm wspomnianego programu oraz więcej informacji nt. aktualnych loterii promocyjnych.