BiznesDom

moje ID, czyli pełna identyfikacja tożsamości bez wychodzenia z domu

MojeID to projekt przygotowany przez KIR, dzięki któremu można w prosty sposób potwierdzić swoją tożsamość online. To rozwiązanie może bardzo ułatwić życie wielu osobom, ponieważ za pomocą zaledwie kilku kliknięć mogą one w dowolnym momencie zweryfikować swoją tożsamość w sieci, bez konieczności wychodzenia z domu.


Wizyta w urzędzie czy banku to już przeszłość

Usługa mojeID została opracowana i wdrożona przez KIR. Umożliwia zdalne potwierdzenie tożsamości, dzięki czemu osoba tak zweryfikowana otrzymuje łatwy dostęp do usług online. Z praktycznego punktu widzenia, usługa mojeID pozwala na realizację wszelkiego rodzaju formalności, które wcześniej wymagały osobistego uwierzytelnienia tożsamości. Dzięki mojeID użytkownik nie musi już udawać się osobiście do urzędów, firm ubezpieczeniowych i telekomunikacyjnych czy też do placówek medycznych lub banku, aby podpisać dokumenty albo sfinalizować transakcję.


Jak działa mojeID?

Usługa mojeID umożliwia sprawne przeniesienie wielu procesów wymagających do tej pory osobistej wizyty u konkretnego usługodawcy do cyfrowego świata, z którego można korzystać z dowolnego urządzenia i w dogodnym dla użytkownika czasie. Aby skorzystać z mojeID, należy w pierwszej kolejności na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu wybrać taką opcję, o ile znajduje się ona w ofercie konkretnego podmiotu. Następnie z listy udostępniających mojeID trzeba wybrać swój bank, na stronę którego zostaniemy automatycznie przekierowani przez system. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej i akceptacji procesu przekazania danych, wrócimy do serwisu, z którego chcieliśmy skorzystać pierwotnie.


Bezpieczeństwo i pełna swoboda decyzji

Usługa mojeID to projekt będący odpowiedzią na potrzeby zgłaszane zarówno przez sektor bankowy, usługodawców, jak i samych klientów. Usługa jest w pełni bezpieczna i zapewnia najwyższy poziom zabezpieczeń przekazywania danych, które zawsze wymagają autoryzacji użytkownika po jego zalogowaniu na stronie banku. Wówczas można dokładnie sprawdzić, jakich danych wymaga konkretny usługodawca i ostatecznie zdecydować, czy chcemy udostępnić mu te informacje.

Leave a Comment