zaproszenia na slub

Właśnie trwa gorący okres dla wszystkich par przygotowujących się do ślubu. Z pewnością wiele osób będzie w najbliższym czasie zapraszało gości na swoją uroczystość ślubną. O czym warto pamiętać, aby nie popełnić faux pas?

Najważniejszych gości należy zaprosić osobiście

Po pierwsze zasada jest taka, że najważniejszych gości zawsze należy zaprosić osobiście. Rzecz jasna mowa tutaj o rodzicach przyszłych państwa młodych, najbliższej rodzinie oraz świadkach. Nawet jeżeli osobiste zapraszanie gości zajmuje dużo czasu, warto wcześniej dobrze rozplanować sobie to, aby najbliższym sercu osobom wręczyć zaproszenie podczas miłego spotkania. Dalsza rodzina, krewni oraz znajomi mogą zostać zaproszeni w taki sposób,  że zaproszenia na ślub wyśle się im pocztą.

zaproszenia na ślub

Gości należy zaprosić kilka tygodni wcześniej

Nawet jeżeli wśród rodziny czy znajomych krążą już informacje o tym, że konkretna para przygotowuje się do ślubu, zapraszania gości na imprezę nigdy nie należy zostawiać na ostatnią chwilę, w myśl zasady, że przecież wszyscy już wiedzą o tym, że przyjęcie będzie miało miejsce. Gości najlepiej jest oficjalnie zaprosić około 2 miesiące przed imprezą, jednocześnie prosząc ich o potwierdzenie przybycia na około trzy, cztery  tygodnie przed planowaną imprezą. Wszystkie te informacje należy zamieścić w zaproszeniu ślubnym, podając numer telefonu do przyszłej pani oraz przyszłego pana młodego.

Najważniejsze informacje należy zawrzeć pisemnie w zaproszeniu

Gości należy czytelnie poinformować o tym, czy są zaproszeni tylko i wyłącznie na uroczystość zaślubin, czy również na przyjęcie weselne. Kolejna informacja powinna dotyczyć tego, czy zapraszani są tylko dorośli, czy również dzieci i młodzież. W dzisiejszych czasach, kiedy organizuje się coraz skromniejsze przyjęcia weselne, niejednokrotnie zapraszani są tylko i wyłącznie dorośli. Każda osoba dorosła powinna otrzymać pisemne zaproszenie, najlepiej również dla osoby towarzyszącej. Nawet jeżeli ktoś dopiero ukończył 17 czy 18 lat, w dobrym tonie będzie, aby zaprosić go wręczając mu osobne zaproszenie. Młodych ludzi nie zaprasza się wraz z rodzicami.

Informacja o noclegach

Goście, którzy na ślub i wesele przyjadą z odległych miejscowości, powinni być wcześniej poinformowani o tym, czy para młoda zorganizuje dla nich nocleg. Oczywiście w dobrym tonie jest zapewnić miejsce do spania swoim gościom, najlepiej w pobliżu miejsca, w którym będzie odbywała się impreza. Generalnie rzecz biorąc goście powinni czuć się komfortowo.