Sypialna wraz z pokojem dziennym to najważniejsze pomieszczenia w domu, gdyż to w nich spędzamy zwykle najwięcej czasu. Z tego powodu zakup mebli powinien być przemyślany, tak by meble służyły nam wiele lat, a przy tym sprzyjały efektywnemu wypoczynkowi i relaksowi.

Jaki styl wybrać?

Klasyczne meble najczęściej są w ciemniejszych brawach. Charakteryzują się prostym wzornictwem oraz masywna konstrukcja, Idealnie nadają się do pomieszczeń, w których chcemy stworzyć przytulny klimat. Nowoczesny styl sprawdzi się także w klasycznych wnętrzach. Górują w nim takie barwy jak biel, beż czy szarość.

Co najczęściej możemy znaleźć w sypialni?

  • Łózko
  • Stolik
  • Szafka nocna
  • Komoda
  • Szafa

Rodzaj mebli i ich ilość najczęściej uzależniona jest od wielkości danej sypialni oraz stylu w jakim chcemy ja urządzić.

Łózko powinno być wygodne, ale i stabilne. Od tego jakiego wybierzemy łózko zależy to jak przebiegać będzie nasz sen. Kilka modeli, które powinny Cię zainteresować:

łóżko do sypialni
MILO 09

https://www.szynaka.pl/pl/kolekcja-milo-loze-160-2-szafki-nocne-wysuwane-i-2-szuflady-milo-09 – łózko z funkcjonalnymi szufladami i wysuwanymi szafkami nocnymi w jasnej kolorystyce

VELVET 74

https://www.szynaka.pl/pl/catalog/product/view/id/2151/s/kolekcja-velvet-loze-z-wezglowiem-tapicerowanym-i-pojemnikiem-na-posciel-velvet-74/category/23/ – tapicerowane wezgłowie, prosta forma, wykonane z naturalnych materiałów

Koło łózka warto postawić stolik nocny, na którym będą stały lampka nocna czy kwiaty.  Powinien być on zarówno praktyczny jak i spełniać funkcje dekoracyjną. Powinien on być dopasowany do łóżka i wykonany z trwałych materiałów.

Duzy wybór oryginalnych stolików i szafek nocnych można znaleźć na stronie  https://www.szynaka.pl/pl/meble/szafki-nocne.

W jakim kolorze urządzić sypialnię?

Kolor sypialni, na jaki się zdecydujemy powinien zależeć od wielkości pomieszczenia, naszego gustu i upodobań oraz mebli, które znajda się w sypialni. Barwy w sypialni warto dobrać tak, by przyczyniały się do poprawy naszego samopoczucia i nie będą nam przeszkadzać w odpoczynku po ciężkim dniu. Istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego koloru będzie także poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Jeśli zależy nam na miejscu, w którym będziemy mogli wypocząć i wyciszyć się dobrym rozwiązaniem będą jasne barwy takie jak biel czy błękit. Ciemne kolory sprawdzą się w dużych sypialniach, gdyż dzięki nim wizualnie zmniejszamy pomieszczenie. Kolory ścian powinny współgrać z meblami. Dobrze dobrane kolory sprawia, że sypialnia będzie przytulnym miejscem, idealnym do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.