Pieniądze tracą na wartości, dlatego duże oszczędności warto inwestować, tak, żeby za kilka lat odnieść zysk, a nie stratę. Rynek nieruchomości od zawsze stanowił jedną z najbardziej rozsądnych dróg ulokowania swoich pieniędzy. Działka pod inwestycje niemal nigdy nie traci na wartości, może jedynie zyskać. Sprawdźmy czy warto inwestować w nieruchomości na obrzeżach miast.

Zalet mieszkań na obrzeżach

Obrzeża miast to wymarzona wręcz sceneria do zamieszkania dla młodych rodzin. Ucieczka od zgiełku tak charakterystycznego dla centrów wielkich miast, spokój, cisza, zieleń i olbrzymie przestrzenie, które umożliwiają spędzać czas w sposób przyjemny, aktywny i zdrowy to największe zalety mieszkania poza centrum. Obrzeża miast zazwyczaj stwarzają także szanse na zakup działki pod inwestycje w atrakcyjnych cenach.

Czy warto inwestować w działki na obrzeżach miast?

Rynek nieruchomości stwarza idealne warunki do inwestowania środków finansowych. Jest to jedna z nielicznych branż, w której rzadko kiedy można stracić. Ceny mieszkań stale rosną, co przyczynia się jedynie do możliwości poczynienia zysków. Działka pod inwestycje na obrzeżach miast stwarza duże możliwości zysku. Po pierwsze, grunty znacznie oddalone od centrum miasta są znacznie tańsze. Jak pokazują statystyki, w większości polskich miast, ceny mieszkań i działek ulokowanych na obrzeżach są z reguły o 30% mniejsze od tych, za które trzeba zapłacić w centrum miasta. Wpływa na to kilka czynników.

Najważniejszy związany jest ze swobodą lokacyjną. Tereny w ścisłym centrum miasta zazwyczaj są bardzo gęsto zabudowane i zostaje niewiele miejsca do wykorzystania, zatem chętnych na grunty nie brakuje. Nie dziwi zatem, że właściciele zawyżają ceny. Drugi aspekt wynika z odległości i połączenia. Im dalej do centrum, tym dalej do miejsc pracy, szkoły, uczelni itp. Tereny na obrzeżach nie posiadają także idealnych połączeń komunikacyjnych, co wpływa na fakt, że ceny zarówno mieszkań, jak i działek pod inwestycje są o wiele mniejsze. Stawarza to olbrzymią okazję do zarobku. Miasta to organizmy żywe, które się stale rozrastają i poszerzają swoje granice. Kupując nieruchomość na obrzeżach, możemy liczyć, że za kilka lat tereny te będą o wiele lepiej skomunikowane z resztą miasta, a co za tym idzie znacznie wzrosną ceny inwestycji i zaistnieje możliwość sprzedaży ze znaczącym zyskiem.