meble na wymiar

Urządzając własną kuchnię zazwyczaj stajemy przed dylematem dotyczącym jej umeblowania – do naszej dyspozycji pozostają meble wykonane na zamówienie, czyli tzw. meble na wymiar oraz meble z marketu, które dostępne są praktycznie od ręki. Z jednej strony chcielibyśmy, aby kuchnia była komfortowa, przemyślana i dostosowana do naszych wymagań, z drugiej strony – nie chcemy wydać na takie meble fortuny. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań?

Meble z marketu – czy jest to opcja warta rozważenia?

Ogromną zaletą, jaką posiadają meble z marketu jest niewątpliwie ich niska cena. Jeśli więc naszym priorytetem jest oszczędność – to rozwiązanie nie ma konkurencji, ponieważ koszt mebli na wymiar jest znacznie wyższy. Kolejną kwestią godną wzięcia pod uwagę jest ich dostępność – w dowolnej chwili można pojechać do marketu i zakupić je w dowolnej ilości. Niestety, meble z marketu bardzo rzadko udaje się idealnie dopasować do posiadanego wnętrza, bo każde pomieszczenie jest inne, a nie ma możliwości ich dostosowania, z tego względu meble na wymiar w wielu przypadkach zdają się być jedynym sensownym rozwiązaniem.

Meble na wymiar – sam możesz wszystko zaprojektować

Zamawiając meble na wymiar można nie tylko określić rodzaj szafek i ich rozkład, ale i to z czego mają być wykonane, w jakim stylu mają być utrzymane, jak mają wyglądać fronty, a jak korpusy, a także jakie mają zostać zainstalowane uchwyty, systemy oraz jaki ma być rodzaj blatu. Oczywiście, specjalista, który takie meble wykonuje na pewno podpowie nam jakie rozwiązania są najpopularniejsze i które sprawdzają się w praktyce. Koszt mebli na wymiar nie musi być bardzo wygórowany, gdyż w wielu kwestiach można iść na kompromis tak, aby otrzymać idealną kuchnię swoich marzeń.

Koszt mebli na wymiar

Zazwyczaj jest on uzależniony od tego, jaki typ kuchni chcemy zamówić i jakie elementy w niej umieścić, ale również od tego jak duża ma to być kuchnia oraz jakie dodatkowe systemy w szafkach chcielibyśmy posiadać. Często fachowcy wyceniają taki koszt mebli na wymiar od metra bieżącego, ale jeśli projekt jest omówiony i szczegółowo rozrysowany – możemy uzyskać indywidualną, całościową wycenę.

Podsumowując – meble na wymiar dają ogromne możliwości aranżacyjne, w ten sposób możemy zamówić kuchnię naszych marzeń, idealnie dopasowaną do nas, ale i do naszego pomieszczenia. Koszt tego rozwiązania jest większy niż w przypadku mebli z marketu, jeśli jednak kuchnia jest dla nas ważnym miejscem w domu – warto ten koszt ponieść.